۵ باور اشتباه در مورد بروزرسانی The Merge اتریوم

5 باور رایج اشتباه در مورد بروزرسانی The Merge اتریوم

بعد از اجرای موفق به روزرسانی مرج اتریوم برای تست‌نت Goerli، توسعه‌دهندگان اتریوم در نشستی توافق کرده‌اند که بخش اول این به‌روزرسانی به نام Bellatrix در روز ۶ سپتامبر و بخش دوم و نهایی آن به نام Paris در روز ۱۵ سپتامبر به انجام برسد. لازم به ذکر است که این تاریخ‌ها ممکن است به دلایلی همچون تغییر زمان ساخت بلاک اندکی جابجا شوند، در ادامه ۵ باور اشتباه به وجود آمده در رابطه با این به روزرسانی بزرگ اتریوم را بررسی می‌کنیم.

گس فی اتریوم کاهش خواهد یافت

بر خلاف تصور بسیاری، مرج اتریوم تنها الگوریتم اجماع اتریوم را از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) منتقل می‌کند و ارتباطی با کاهش هزینه تراکنش‌ها ندارد. برای کاهش هزینه تراکنش‌ها در خصوص اتریوم، نیاز به ارائه راه‌کار‌هایی برای بهبود ظرفیت شبکه است که توسعه دهندگان در حال حاضر در حال کار بر روی آن هستند.

سرعت تراکنش‌ها سریع‌تر خواهد شد

بعد از مرج اتریوم سرعت انجام تراکنش‌ها به طور قابل توجهی سریع‌تر نخواهد شد و اندک بهبود آن نیز به دلیل این موضوع است که بعد از مرج اتریوم زمان ساخت هر بلاک اتریوم از ۱۳.۳ ثانیه به ۱۲ ثانیه کاهش خواهد یافت.

بعد از مرج، بلاکچین اتریوم از کار خواهد ایستاد

باور غلطی وجود دارد مبنی بر اینکه با اتمام فرآیند تایید بلاک‌ها به روش PoW، بلاکچبن اتریوم از کار خواهد ایستاد و دوباره از سر گرفته خواهد شد که این صحیح نیست و در واقع تنها روش تایید بلاک‌ها تغییر خواهد کرد.

سرمایه‌گذاران خواهند توانست که اتریوم‌های استیک شده‌ی خود را برداشت کنند

این نیز یک باور اشتباه دیگر است و حقیقت آن است که طبق اعلام توسعه دهندگان اتریوم‌های استیک شده تنها پس از آپدیت بزرگ بعد از مرج به نام Shanghai قابل برداشت می‌باشند که تخمین زده شده بین ۶ تا ۱۲ ماه پس از مرج انجام خواهد گرفت.

تاییدکنندگان نخواهند توانست قبل از آپدیت Shanghai پاداش‌خود را برداشت کنند

بر خلاف اتریوم‌های استیک شده‌ی ولیدیتور‌ها، پاداش تایید تراکنش‌ها فوراً به تاییدکنندگان پرداخت خواهد شد و قابل برداشت خواهد بود.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال اوکی ایکس مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

سایر اخبار فوری
فهرست