نصف شدن کارمزد شبکه اتریوم!

نصف شدن کارمزد شبکه اتریوم!

همان طور که می‌دانید ارز دیجیتال اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال برتر بازار است که اغلب به دلیل هزینه های بالای تراکنش (گس) مورد انتقادات جدی قرار می‌گیرد. اما در چند هفته اخیر و طبق آمار و گزارشات به دست آمده، به طور متوسط، کارمزدهای معاملاتی این رمز ارز برای شش هفته متوالی کاهش میزان کارمزد شبکه را نشان می‌دهد و می‌توان گفت که میانگین هزینه گس اتریوم در کمتر از دو ماه، ۵۰ درصد کاهش یافته است. به گزارش وبسایت خبری u.today، بر اساس داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط ردیاب‌های شخص ثالث، گس اتریوم (ETH)، یعنی کمیسیون‌های دینامیکی که تمام تراکنش‌های اتر و ERC-20 با آن شارژ می‌شوند، از اواخر اکتبر ۲۰۲۱ (اوایل آبان ۱۴۰۰) کاهش یافته است.

اتریوم 1 - کاهش 50 درصدی میانگین گس اتریوم در شش هفته!

آخرین اوج آن در ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱ (۶ آبان)، با بیش از ۱۹۰ Gwei ثبت شد. به این ترتیب، میانگین ارزش کمیسیون معاملات بیش از ۵۰ درصد از آخرین بالاترین سطح محلی کاهش یافته است. به طور معمول، دینامیک کارمزد گس اتریوم (ETH) با فعالیت دارندگان رمزارز اتریوم و ERC-20 مرتبط است. هرچه فعالیت بیشتر باشد، هزینه گس نیز بیشتر محاسبه خواهد شد. بنابراین، پویایی منفی غیرمعمول کارمزدهای متوسط ​​اتریوم (ETH) را احتمالاً می‌توان به عملکرد ضعیف اتر نسبت داد که باعث می‌شود جذابیت آن برای معامله گران کمتر شود و به رکود عمومی بازارهای ارزهای دیجیتال کمک می‌کند.

همچنین در نظر داشته باشید که طبق گفته ردیاب پیشرو لایه دوم، L2Beat، انبوه ارزش کل قفل شده پروتکل های مقیاس پذیری جریان اصلی، طی سه ماه از اواخر آگوست ۲۰۲۱ (اوایل شهریور ۱۴۰۰ ) تا اواخر نوامبر (اوایل آذر) سال جاری، بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است و سپس، تنها در عرض دو هفته، این حجم از مقدار ۷.۱ میلیارد دلار به ۵.۵ میلیارد دلار کاهش یافت. شبکه آربیتروم (Arbitrum)، شبکه بوبا (Boba) مبتنی بر اپتیمیسم (Optimism)، دی وای دی ایکس (dYdX) و لوپرینگ (Loopring)، نیمی از این حجم را تشکیل می‌دهند.

۵/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

سایر اخبار فوری
فهرست