بخشنامه واردات دستگاه‌ استخراج ارز دیجیتال در ایران ابلاغ شد

استخراج ارز دیجیتال

طبق بخشنامه ابلاغ‌شده از سمت گمرک ایران، در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، درج شماره سریال دستگاه‌های استخراج رمزارز اجباری شد.

طبق این ابلاغیه استانداردهایی باید برای واردات دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال مد نظر قرار گیرد که به شرح زیر است، بر این اساس واردات دستگاه با گرید پایین‌تر از A و B ممنوع است.

  • ترخیص دستگاه‌های استخراج رمزارز، منوط به ارائه مجوز سازمان ملی استاندارد ایران در سامانه جامع امور گمرکی است.
  • واردکنندگان دستگاه‌های استخراج باید شماره سریال هر دستگاه را روی اظهارنامه خود در سامانه جامع گمرکی ثبت کنند.
  • ارزیابی فیزیکی دستگاه‌های وارداتی مستلزم بررسی و مطابقت انتخابی حداقل ۵٪ از شماره سریال‌های اعلامی واردکننده با شماره سریال‌های درج‌شده بر کالاهای اظهاری است.
  • اظهارنامه دستگاه‌های استخراج رمزارز در مسیر قرمز است و باید ارزیابی کالا انجام شود.
  • طبق فهرست کالاهای مشمول مقررات اجباری استاندارد از نظر برچسب انرژی، واردات دستگاه‌های ماینینگ با گرید پایین‌تر از A و B ممنوع است.

این بخشنامه به معاونت امور گمرکی و معاونت برنامه‌ریزی امور بین‌الملل رونوشت شده است و طی آن از درخواست شده است تا ترتیبی جهت عملیاتی شدن دریافت شماره سریال دستگاه‌های استخراج رمزارز در اظهارنامه وارداتی صورت بگیرد. این بخشنامه، بر اساس ابلاغ دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، وزارت نیرو و سازمان ملی استاندارد ایران تهیه شده است.

موضوع قابل رهگیری بودن استخراج‌کنندگان رمزارز در انتهای سال ۱۴۰۱ برای اولین بار مطرح شد. بر اساس مصوبه وزارت نیرو، تمام صاحبان دستگاه‌های ماینتر ملزم شدند از سال ۱۴۰۲ نام مالک و مکان استقرار دستگاه‌ها را به سامانه جامع تجارت وزارت صمت اعلام کنند. اطلاعات هر ماینر برای وزارت نیرو، پلیس امنیت اقتصادی و سایر دستگاه‌های ذی‌نفع با مجوز وزارت صمت رویت‌پذیر خواهد شد.

در ادامه متن کامل ابلاغیه آورده شده است.

بخشنامه ماینینگ

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و اوکی ایکس در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

سایر اخبار فوری
فهرست