رویداد اقتصادی که بیت‌کوین را به۵۰ هزار دلار تا آخر تابستان ۲۰۲۳ سوق می‌دهد

بیت‌کوین

در نتیجه بن بست مداوم بر سر افزایش سقف استقراض، اقتصاد جهانی در حال حاضر بر روی نکول (ریسک نکول یکی از قدیمی‌ترین انواع ریسک در نهاد‌های مالی است که معمولاً به خاطر عدم تعهد یکی از طرفین قرارداد رخ می‌دهد) ایالت متحده متمرکز است.

با توجه به اینکه ارزش بیت کوین (BTC) درجه‌ای از همبستگی را با بخش مالی سنتی ایجاد کرده است، تحلیلگران بازار تأثیر مستقیم بالقوه‌ای را در صورت وقوع چنین پیش فرض تاریخی پیش‌بینی می‌کنند.

به گفته جف کندریک، رئیس تحقیقات FX در استاندارد چارتد ( شرکت چندملیتی خدمات مالی و بانکداری است)، اگر سقف بدهی همانطور که انتظار می‌رود تا پایان مهلت جولای افزایش نیابد، بیت کوین می‌تواند حدود ۲۰۰۰۰ دلار افزایش یابد و به حدود ۴۹۰۰۰ دلار از ارزش فعلی خود برسد و ۶۸ درصد رشد کند. این موضوع توسط بیزینس اینسایدر در ۲۹‌ آوریل گزارش شده است.

به گفته کندریک، به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن، بیت کوین اغلب به عنوان یک پناهگاه امن در نظر گرفته می‌شود و به عملکرد خوب تحت فشار شهرت دارد.

این تحلیلگر نوسانات را پیش‌بینی کرد و گفت که بیت‌کوین ممکن است مستقیماً بالا نرود، و پیش‌بینی می‌کند که قبل از افزایش مجدد قیمت، تقریباً ۵۰۰۰ دلار کاهش یابد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که بیت کوین، بر خلاف سایر ارز‌های رمزپایه مانند اتریوم (ETH) که ممکن است بیشتر شبیه سهام معامله شود و در صورت پیش فرض کاهش یابد، به دلیل رفتار امن خود بهترین سرمایه‌گذاری است.

به گفته کندریک، “بر این اساس، بیت کوین در بلند مدت و اتریوم در کوتاه مدت احتمالاً بهترین معامله خواهند بود.

کندریک ادعا کرد که علی‌رغم بن بست کنگره در مورد تمدید سقف بدهی، این یک “رویداد با احتمال کم و تأثیر زیاد” است.

در واقع، اگر بیت‌کوین بتواند ارزش خود را افزایش دهد، این دومین بار در سال جاری خواهد بود که ارز دیجیتال از پیامد‌های صنعت مالی سنتی سود برده است. قابل ذکر است، بحران بخش مالی به عنوان محرکی برای بیت کوین عمل کرد تا یک بار دیگر نقطه عطف ۳۰۰۰۰ دلار را آزمایش کند.

به طور کلی، کندریک خوش بینی خود را برای بیت کوین ابراز کرد و پیش‌بینی کرد که ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۴ در نتیجه تعدادی از رویداد‌ها از جمله بحران بانکی، نصف شدن بیت کوین و پایان پیش‌بینی شده افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به ۱۰۰۰۰۰ دلار برسد.

وی گفت:

اگرچه هنوز برخی منابع نامطمئن وجود دارد، اما معتقدیم مسیر رسیدن به سطح ۱۰۰۰۰۰ دلار در حال روشن‌تر شدن است.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

با افزایش نوسانات دارایی، بیت کوین در حال حاضر در تلاش است تا موقعیت ۳۰۰۰۰ دلاری را پس بگیرد. در زمان انتشار، بیت کوین حدود ۷ درصد در هفته افزایش داشت و در ۲۹۲۵۴ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال یک روزه بازیابی شده توسط تریدنیگ ویو این دارایی مثبت شده است. میانگین متحرک برای “خرید قوی” در ۱۳ است، در حالی که خلاصه‌ای از شاخص‌ها نشان دهنده نگرش “خرید” در ۱۴ است. از سوی دیگر، نوسانگر‌ها در ۹ “خنثی” هستند.

به طور کلی، حرکت اخیر قیمت بیت کوین خوشبینانه نشان داده شده است، اما برای غلبه بر منطقه مقاومت کلیدی بعدی کافی نیست. با این حال، اگر بیت کوین از سطح قیمت بحرانی ۳۰۰۰۰ دلار فراتر رود، ممکن است به زودی نشان دهنده افزایش طولانی مدت صعودی باشد.

نکته: این تحلیل هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با تحلیل تکنیکال ارائه شده است و اوکی ایکس در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست