تحلیل تکنیکال قیمت بیت‌کوین و حرکت بعدی آن

تحلیل قیمت بیت‌کوین

از ابتدای سال، بیت کوین (BTC) رشد قابل توجهی داشته، اما برخی از این سودها اخیراً از بین رفته است؛ چرا که قیمت بیت‌کوین در چند روز گذشته از بیش از ۳۰,۰۰۰ دلار به بیش از ۲۶,۰۰۰ دلار کاهش یافت.

با این حال علی مارتینز، کارشناس ارزهای دیجیتال، علی‌رغم کاهش قیمت، سیگنال خرید را در نمودار ۴ ساعته بیت کوین مشاهده کرده است. مارتینز پیش بینی کرد که بیت کوین پس از مشاهده الگوی واگرایی صعودی رو به رشد شاخص قدرت نسبی (RSI) که نشان دهنده افزایش احتمالی ۴.۵ درصدی نسبت به قیمت‌های فعلی است، ممکن است تا ۲۷۵۷۰ دلار افزایش یابد.

این کارشناس بازار کریپتو در توییتی در ۱۲ می اظهار داشت که بیت کوین بسته به اینکه بتواند بالاتر از سطح پشتیبانی فعلی ۲۶۰۰۰ دلار بماند یا خیر، ممکن است به هر سمتی پیش برود. در غیر این صورت، قیمت بیت کوین ممکن است با ۴.۴۹ درصد کاهش به ۲۵۲۰۰ دلار برسد.

نمودار بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته بیت کوین، TD Sequential یک سیگنال خرید را نشان می‌دهد و یک واگرایی صعودی RSI در حال شکل گیری است. اگر بیت‌کوین بتواند موقعیت خود را بالای ۲۶۰۰۰ دلار حفظ کند، احتمال افزایش تا ۲۶۸۶۰ یا ۲۷۵۷۰ دلار وجود دارد. در غیر این صورت ممکن است #BTC به ۲۵۲۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتور “TD Sequential” به یک ابزار شناخته شده تجزیه و تحلیل تکنیکال (TA) اشاره دارد که برای شناسایی نقطه دقیقی که در آن یک روند تمام می شود و یک معکوس بالقوه قیمت قریب الوقوع است، استفاده می شود.

دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین

مایکل ون د پوپ، یکی از تحلیل‌گرهای معروف ارزهای دیجیتال، می‌گوید که بیت‌کوین در حال حاضر “نشانه‌هایی از ضعف نشان می‌دهد” در حالی که آلت کوین‌ها پس از تحمل یک عقبگرد بزرگ همچنان در حال پیشرفت هستند. قبل از رسیدن به لانگ، او فکر می کند که بیت کوین باید منطقه قیمتی ۲۶۵۰۰ تا ۲۶۸۰۰ دلار را دوباره بگیرد. در چنین شرایطی، بیت کوین ممکن است به ۲۵۰۰۰ دلار سقوط کند.

قیمت بیت کوین

در زمان انتشار این خبر، قیمت بیت کوین ۲۶۳۶۲ دلار بود که نسبت به روز گذشته ۳.۶ درصد کاهش داشت. این کاهش در بحبوحه فروش گسترده‌تر بازار ناشی از عوامل متعددی رخ می‌دهد. یکی از آنها کاهش شدید اخیر در کارمزد تراکنش بیت کوین است. فعالان بازار در حال حاضر فروش خود را در نتیجه این کاهش به تاخیر می اندازند.

به‌علاوه، علی‌رغم افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در مدت کوتاهی پس از اعلام داده‌های تورم، گزارش اخیر تورم کمی پایین‌تر از حد انتظار نیز ممکن است به این فروش کمک کرده باشد.

با وجود کاهش قیمت فعلی، بیت کوین از آغاز سال ۲۰۲۳ حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است. پس از فاجعه‌بار ۲۰۲۲ که شاهد سقوط قیمت‌های ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطح چند ساله بودیم، برترین ارز دیجیتال جهان در این سال بهبودی سریعی را تجربه کرد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و اوکی ایکس در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۳/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست