افزایش ۱۰ درصدی قیمت سولانا در یک هفته

شبکه سولانا به لطف افزایش تعامل کاربران و اظهارات صعودی اخیر یکی از بنیانگذاران پروژه همچنان از سطح ۲۰ دلار عبور کرد و همچنان در حال صعود است.

قیمت SOL نسبت به هفته قبل حدود ۱۰ درصد افزایش یافت و ارزش بازار آن را از ۷.۶ میلیارد دلار به ۸.۴ میلیارد دلار افزایش داد. سولانا در زمان انتشار این خبر ۲۱.۱۴ دلار معامله می‌شود که ۱.۵ درصد نسبت به ۲۴ ساعت گذشته افزایش داشت.

اکثر افزایش‌های توکن SOL در طول هفته رخ داده است، در حالی که حرکت قیمت توکن ارز دیجیتال در ماه گذشته منفی بوده و حدود ۴ درصد کاهش یافته است. با این حال، قیمت سولانا از سال ۲۰۲۳ تنها ۹.۹۹ دلار به میزان خیره کننده ۱۱۲ درصد افزایش یافته است.

سطح مقاومت ۲۱.۴۰ دلاری که سولانا اکنون در برابر آن قرار دارد، اگر شکسته شود، این ارز دیجیتال را برای یک حرکت صعودی قابل توجه دیگر به سمت مرز ۲۵ دلار راه اندازی می کند.

نگاه تحلیلگران به قیمت سولانا

در این بین، متخصص ارزهای دیجیتال Altcoin Sherpa سطح پشتیبانی کلیدی را در حدود ۲۰.۷۳ دلار شناسایی و آن را به عنوان “نقطه ترسناک” برای SOL توصیف کرد و نشان داد که سقوط به زیر آن احتمالاً قیمت توکن را به ۱۴ تا ۱۵ دلار کاهش می‌دهد.

از سوی دیگر، سطح مقاومت آشکار بعدی برای ارز دیجیتال، همانطور که توسط متخصص معاملات، Jimie اشاره کرد، ۲۶ دلار است.

ارز دیجیتال

چه چیزی بر قیمت SOL تأثیر می گذارد؟

محرک اصلی جدیدترین افزایش قیمت سولانا، افزایش شدید تعداد کاربران منحصر به فرد در شبکه بوده است.

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، تعداد کاربران فعال هفتگی Solana در اول ماه مه به ۳.۶ میلیون افزایش یافت که نشان‌دهنده افزایش قابل‌توجه ۱۴۶.۵۸ درصدی نسبت به اول آوریل است.

نمودار سولانا

تصویر بالا نشان می‌دهد که تعداد کل کاربران فعال منحصر به فرد در سولانا از ۳۶.۱۵ میلیون در ماه قبل به ۳۹.۷۵ میلیون در ۱ مه افزایش یافت.

به گفته آلی زک، تحلیلگر تحقیقاتی مساری، تمرکز چرخشی برنامه‌های دروازه سولانا، یکی از عناصری است که مشتریان جدید را جذب کرد و برای فرآیند ورود آنها ضروری بود.

زک ادامه داد: قابلیت‌های جدیدی مانند NFT‌های قابل برنامه‌ریزی و فشرده‌سازی NFT، و همچنین هزینه کم و محیط توان بالای سولانا، آن را به شبکه‌ای ایده‌آل برای توسعه برنامه‌های مصرف‌کننده تبدیل می‌کند.

تمرکز این برنامه‌ها در طول سال گذشته تغییر کرده است و از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، به بازی، به توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و ترکیبی از صنایع فوق‌الذکر تغییر کرده است.

نکته: این تحلیل هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با تحلیل تکنیکال ارائه شده است و اوکی ایکس در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست