چرا قیمت بیت‌کوین امروز افزایش یافت؟

قیمت بیت کوین امروز پیش از ۵ درصد افزایش یافت و به ۲۸۱۰۳ دلار که بالاترین سطح در ۱۴ روز گذشته است، رسید. معامله گران صعودی امیدوارند که بیت کوین بتواند با توجه به اخبار منفی اخیر در مورد اقدام SEC علیه بایننس و کوین بیس، به روند باخت ۱۰ هفته‌ای خود پایان دهد. بیت کوین اخیراً تغییراتی را تجربه کرده است.

به نظر می‌رسد افزایش علاقه سازمانی به بیت کوین از سوی کسب و کارهایی مانند بلک‌راک و فیدلتی اینوست‌منت، که به نظر می رسد هر دوی آنها در حال درخواست برای ETF بیت کوین هستند، همین موضوع اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت بیت‌کوین بوده است.

قیمت بیت کوین امروز به دلایل زیر در حال افزایش است.

پس از اینکه بلک‌راک در ۱۵ ژوئن درخواستی برای ETF بیت کوین در ایالات متحده ارائه کرد، قیمت بیت کوین شروع به افزایش کرد. هرچند بلک‌راک اولین کسی نیست که درخواستی برای ETF بیت کوین به SEC ارائه کرده است، اما این شرکت بزرگترین نامزد فعلی است،

با وجود متقاضیان متعدد، از جمله آرک کتی وود و ۲۱Shares، که سه درخواست را برای تایید ارسال کرده است، SEC هنوز ETF بیت کوین را تایید نکرده است. گری اسکیل یکی دیگر از مشاغلی است که برای ETF بیت کوین رد شد. پس از رد این موضوع، این تجارت از SEC در دادگاه تجدیدنظر شکایت کرد تا از مشروعیت معاملات آتی بیت کوین دفاع کند.

بلک‌راک با بیش از ۸.۵ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، بزرگترین مدیر دارایی در جهان است. طبق پرونده SEC، این شرکت همچنین از کوین بیس برای ذخیره بیت کوین در تراست استفاده خواهد کرد.

گری‌اسکیل ETF نیز از این برنامه بهره برده است. این تخفیف زیر ۳۷ درصد است و به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۳ نزدیک می شود.

معامله گران معتقدند کاهش شاخص دلار آمریکا برای قیمت بیت کوین خوبی است.

کاهش شاخص دلار آمریکا (DXY) نشانه دلگرم کننده دیگری برای قیمت بیت کوین است. در گذشته، زمانی که شاخص DXY کاهش می‌یابد، احساسات برای دارایی‌های پرخطر مانند بیت‌کوین افزایش یافته است.

برخی از سرمایه گذاران بازار بر این باورند که از آنجایی که فدرال رزرو هفته گذشته نرخ بهره را با تاخیر افزایش داد، اقتصاد ایالات متحده ممکن است گسترش یابد و ارزش ارز ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت بیت کوین ممکن است همزمان با بازارهای سهام افزایش یابد. قیمت بیت کوین از یک محیط اقتصادی کلان مطلوب سود خواهد برد.

نمودار بیت کوین

علی‌رغم این واقعیت که قیمت بیت کوین در حال حاضر به دنبال اعلام بلک راک و کاهش ارزش دلار در حال حرکت صعودی است، شاخص ترس و طمع بیت کوین به بالاترین سطح سه ماه اخیر رسیده است.  با این حال، برخی از تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین حداقل برای ۱۸ ماه ثابت خواهد ماند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و اوکی ایکس در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست