گزارش سال ۱۴۰۲ ارزدیجیتال

گزارش سال ۱۴۰۲ ارزدیجیتال: بیش از ۲هزار نفر از مردم ایران در فضای ارزهای دیجیتال کار می‌کنند

گزارش جامع فضای ارزهای دیجیتال ایران نشان می‌دهد در حال حاضر بیش از نفر نیروی کار فعال در صنعت ارزهای دیجیتال کشور مشغول به کار هستند. عمده این افراد در کسب‌وکارهای حوزه تبادل دارایی‌های دیجیتال کار می‌کنند.

 

مجموعه ارزدیجیتال اخیراً از گزارش سال ۱۴۰۲ خود ویژه فضای ارزهای دیجیتال دیجیتال ایران رونمایی کرده است. بخشی از این گزارش به بررسی وضعیت کسب‌وکارهای ایرانی فعال در این صنعت اختصاص دارد و در آن جمعیت افرادی که به‌طور مستقیم با این کسب‌وکارها همکاری می‌کنند، بررسی شده است.

 

بررسی‌های انجام‌شده از منابع متعدد ویژه گزارش سال ۱۴۰۲ ارزدیجیتال نشان می‌دهد در حال حاضر بیش از ۲۰۰ کسب‌وکار در بخش‌های مختلف فضای ارزهای دیجیتال ایران فعالیت می‌کنند. نیمی از این کسب‌وکارها در زمینه تبادل فعال هستند و به‌عنوان پلتفرم معاملاتی شناسایی می‌شوند. توسعه نرم‌افزار و ابزار، رسانه و آموزش نیز از دیگر بخش‌های پرترافیک میان کسب‌وکارهای فعال در فضای ارزهای دیجیتال ایران محسوب می‌شوند.

 

علاوه‌بر این، داده‌های موجود در صفحه لینکدین کسب‌وکارهای شناسایی‌شده نشان می‌دهد هم‌اکنون بیش از ۲٬۰۰۰ نفر در مجموعه‌های فعال در فضای دارایی‌های دیجیتال و بلاکچین ایران مشغول‌به‌کار هستند. ۷۵درصد از این افراد در مجموعه‌های فعال در حوزه تبادل دارایی‌های دیجیتال اشتغال دارند و کسب‌وکارهای بخش رسانه، زیرساخت و توکنایز و نرم‌افزار و ابزار در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

گزارش جامع فضای ارزهای دیجیتال ایران (ویژه سال ۱۴۰۲) که مجموعه ارزدیجیتال آن را منتشر کرده است، جدای از موارد مربوط به صنعت و افراد شاغل در این زمینه، حاوی آمارهای متنوعی درباره کاربران، کسب‌وکار‌ها، قانون‌گذاری‌ها و بخش بین‌المللی فضای ارزهای دیجیتال است.

 

این گزارش متشکل از ۴ فصل فراگیر است. فصل اول به «جامعه کاربران» فضای ارزهای دیجیتال ایران اختصاص داده شده است و فعالیت‌ها، نگاه و عادت‌های رفتاری کاربران ایرانی را زیر ذره‌بین می‌برد. فصل دوم مربوط به کسب‌وکارهای ایرانی فعال در این حوزه است و سعی دارد تا تصویری روشن از صنعت ارزهای دیجیتال ایران ارائه کند. فصل سوم مروری بر قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال و برخورد حاکمیت با این بخش از گذشته تا امروز است و فصل پایانی ابعاد بین‌المللی اکوسیستم ارزهای دیجیتال را به تصویر می‌کشد.

هم‌اکنون می‌توانید نسخه کامل گزارش ارزدیجیتال را دریافت کنید.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست