پیشنهاد راه‌اندازی یک ارز دیجیتال مشترک ویژه اتحادیه آسیا

ارز دیجیتال

به دنبال برگزاری پنجاه و یکمین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیایی که برگزار شده است، نمایندگان ایران تشکیل یک ارز دیجیتال مشترک میان اعضای اتحادیه را مطرح کردند. این طرح با هدف تسهیل در روابط بانکی بین کشورهای عضو عنوان شده است.

به گزارش ایمنا، اجلاس اتحادیه پایاپای آسیایی در تهران (۳ خرداد ۱۴۰۲) شروع به فعالیت کرده است.

در این نشست، گزارش عملکرد اتحادیه پایاپای آسیا در سال مورد نظر توسط دبیرکل اتحادیه به اطلاع اعضای هیئت مدیره اتحادیه می‌رسد.

محور اصلی این اجلاس دلار زدایی و کاهش وابستگی به ارزهای تحت سلطه است. همچنین، گزارشات اقتصادی کشورهای عضو توسط رؤسای کل بانک‌های مرکزی عضو ارائه می‌شود. سپس، اعضای هیئت مدیره اتحادیه پیرامون رویدادهای اقتصادی بین‌المللی و دورنمای اتحادیه به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

شایان ذکر است اتحادیه پایاپای آسیا در سال ۱۹۷۴، جهت نیل به اهداف زیر تأسیس شده است: فراهم نمودن تسهیلات جهت تسویه چند جانبه پرداخت‌های مربوط به معاملات جاری بین‌المللی میان کشورهای عضو، استفاده از پول ملی کشورهای عضو در معاملات جاری فیمابین و بالتبع صرفه جویی در استفاده از ذخایر ارزی، – گسترش همکاری‌های پولی و تقویت روابط بانکی به منظور توسعه فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی میان کشورهای منطقه آسیا و اقیانوس آرام، و فراهم نمودن “ترتیبات سوآپ پولی” به منظور دسترسی موقت اعضا به “واحدهای پولی آسیا”.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و اوکی ایکس در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

سایر اخبار فوری
فهرست